Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 13978227



*

nr 1397 8227


Ram

innermått 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 44x38 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2021
kl 19:16:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/5 21:49:23 1      150 kr
13/5 18:46:15 2      250 kr
17/5 19:08:26 3      250 kr
17/5 19:08:26 2      250 kr (Budbetjänt)
17/5 19:11:12 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53
  • 8236 Färglitografier
    ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:16
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr